Kalender med dagsbesøg 2021-22

August 2021    
datoklelevlærerskoleaktivitet
9AugustxxFiskebæk
10Augustx xFiskebækSkovgården på egen hånd (Kaj)
11August3.a27Ditte DahlStengård SkoleFiskeri fra bred
12August2.y25Camilla FrimannStavnsholtskolenSmå dyr i skoven
12August3.b26Ditte DahlStengård SkoleFiskeri fra bred
13August4.a24Niels FjellanderSøndersøskolenFiskeri fra bred
13August4.a27Karen FrederiksenHareskov skoleEdderkopper
16August4.b24Niels FjellanderSøndersøskolenFiskeri fra bred
17August4.c24Niels FjellanderSøndersøskolenFiskeri fra bred
17August4.b27Karen FrederiksenHareskov skoleEdderkopper
18August4.d24Niels FjellanderSøndersøskolenFiskeri fra bred
18Augustmelltrin212steen FeddersSkovbrynet Skoleedderkopper I
19August5.d21Carsten JensenKildegårdskolenFiskeri fra bred
19August4.c27Karen FrederiksenHareskov skoleEdderkopper
20August6.z23TrineLindehøjskolenFiskeundersøgelser
20August3.c25Olga SadykovaLindehøjskolenEdderkopper I
23August5.e14Carsten JensenKildegårdskolenFiskeri fra bred
24August5.c23Mille CarlsenEnghavegård SkoleFiskeri fra bred
24August5.b21Tina SchytteLindehøjskolenEdderkopper
25Augustgrord 5.x12Hanne KaptainBuddinge SkoleFiskeri fra bred
25August8.z24LIne Sloth BjörnssonSyvstjerneskolenFuresøens økologi II
26August5.f18Carsten JensenKildegårdskolenFiskeri fra bred
26August7.a24Hanne OlsenHareskov SkoleFuresøens økologi I
27August7.a25Mette VistiStengård SkoleFiskeundersøgelser
27August9.z19Hanne OlsenHareskov SkoleFuresøens økologi II
30August7.b25Mette VistiStengård SkoleFiskeundersøgelser
30August3.x0Kristian LarsenGrønnemose SkoleKrible Krable
31August7.z24Zif SallingSyvstjerneskolenFiskeundersøgelser
31August0.a26Ingeborg AndersenSolvangskolenmikroforsker
1September5.a24Mille CarlsenEnghavegård SkoleFiskeri fra bred
1September8.x24Ditte SmitSyvstjerneskolenFuresøens økologi II
2September5.b23Mille CarlsenEnghavegård SkoleFiskeri fra bred
2September0.a26Ingeborg AndersenSolvangskolenmikroforsker
3Septemberxxkursusi Ishøj
6September5.a19Pernille Hviid Holm-PedersenHerlev Byskole afd. ELVFiskeri fra bred
6September2.x25Camilla FrimannStavnsholtskolenmikroforsker
7September5.d24Mille CarlsenEnghavegård SkoleFiskeri fra bred
7September8.y24Lise Fabricius WadskjærSyvstjerneskolenFuresøens økologi II
8September5.e12Mille CarlsenEnghavegård SkoleFiskeri fra bred
8September2.x25Camilla FrimannStavnsholtskolenmikroforsker
9September5.d24Mille HenriksenHerlev ByskoleFiskeri fra bred
9September9.A22Toke HansenMørkhøj SkoleFuresøens økologi II
10September4.d20Janne LinderodHerlev ByskoleFiskeri fra bred
10September9.B22Toke HansenMørkhøj SkoleFuresøens økologi II
13September5.c23Mille HenriksenHerlev ByskoleFiskeri fra bred
13September7.x24Ditte SmitSyvstjerneskolenFuresøen økologi I
14SeptemberxxVidensdelingsdag forberedelse
15SeptemberxxVidensdelingsdag
16September7. kl17Søndersø SkolenSammen i vildmarken - Tilbage til rødderne
16SeptemberxxVidensdelingsdag oprydning
16September0.b26Ingeborg AndersenSolvangskolenmikroforsker
17September7. kl16
Søndersø Skolen Sammen i vildmarken - Tilbage til rødderne
17September4.c21Camilla ReutherHerlev Byskole afd EngFiskeri fra bred
17September8.a17Louise VangMørkhøj SkoleSkovøkologi
20September3.a18BirgerLille Værløse SkoleFiskeri fra bred
20September0.b26Ingeborg AndersenSolvangskolenmikroforsker
21September5.a21Mette Soya HansenKildegårdskolen ØstFiskeri fra bred
21September3.a25Thomas Birk MortensenBagsværd SkoleMinijagttegn
22September5.b20Githa KvistboKildegårdskolen østFiskeri fra bred
22September9.z24Line Sloth BjörnssonSyvstjerneskolenBiodiversitet
23September3.b18BirgerLille Værløse SkoleFiskeri fra bred
23September0.c26Ingeborg AndersenSolvangskolenMikroforsker
24September3.c18BirgerLille Værløse SkoleFiskeri fra bred
24September8.b18Louise VangMørkhøj SkoleSkovøkologi
27September3.-4. klasse7NaturvidenskabsfestivalGl. Hjortespring SkoleTema: "Helt vildt"
28September3.x/4.x17NaturvidenskabsfestivalGrønnemose SkoleTema: "Helt vildt"
29September0.-3. klasse11NaturvidenskabsfestivalSyvstjerneskolenTema "Helt vildt"
30SeptemberNaturvidenskabsfestivalTema: "Helt vildt"
1OktoberMelltrin212NaturvidenskabsfestivalSkovbrynet SkoleTema "Helt vildt"
4Oktober3.X16Oliver BalckSkovbrynet SkoleFiskeri fra bred
4Oktober9.y20Zif SallingSyvstjerneskolenSkovøkologi
5Oktober8.a30Sarah HansenSolvangskolenSkovøkologi
5Oktober0.c26Ingeborg AndersenSolvangskolenmikroforsker
6Oktober4.b20 Sara SchouMørkhøj SkoleMini jagttegn
6Oktober4.A17Meline Walther BraskKildegårdskolen ØstSvampe
7Oktober3.a25Sanne BeckmannLyngholmskolenSvampe
7Oktober8.c30Inge RasmussenSolvangskolenSkovøkologi
8Oktober3.b23Sanne BeckmannLyngholmskolenSvampe
8Oktoberstm tur med gangsporten
8OktoberGr ( 6.-9. klasse)6Bo JacobsenLyngholmskolenFiskeundersøgelser
11Oktober3.d26Thomas Birk MortensenBagsværd SkoleMini jagttegn
11Oktober3.Y15Oliver BalckSkovbrynet SkoleFiskeri fra bred
12Oktober9.a25Inge RasmussenSolvangskolenSkovøkologi
13Oktober3.b26Sharmin RashidBagsværd SkoleMini jagttegn
13Oktober4.B16Meline Walther BraskKildegårdskolen ØstSvampe
14Oktober3.c26Sharmin RashidBagsværd SkoleMini jagttegn
14Oktober6.x25Erik RasmussenStengård SkoleSvampe
15OktoberxxSkolernes motionsdag
18OktoberxxEfterårsferie
19OktoberxxEfterårsferie
20OktoberxxEfterårsferie
21OktoberxxEfterårsferie
22OktoberxxEfterårsferie
25OktoberxxFiskebæk
26Oktober3.a21Marlene BackMørkhøj SkoleMini jagttegn
26Oktober5.a2Yunus ArabaciStavnsholtskolenSvampe
27Oktobermelltrin112steen FeddersSkovbrynet SkoleMini jagttegn
27Oktober5.b2Yunus ArabaciStavnsholtskolenSvampe
28Oktober3.x27Kenn JørgensenStavnsholtskolenMini jagttegn
28Oktober6.a27Tine VendrupSøborg SkoleSvampe
29OktoberxxSkolenetværksmødeNyruphus Helsingør
1Novemberxxkonferencen "vores natur"
2Novemberxxkonferencen "vores natur"
3NovemberxxFiskebæk
4November3.y27Kenn JørgensenStavnsholtskolenMini jagttegn
4November6.b27Tine VendrupSøborg SkoleSvampe
5November3.a27Britt SimonsenSøborg SkoleMini jagttegn
5November5.a22Rikke HelwegSøndersøskolenSvampe
8November6.kl25Herlev ByskoleSammen i vildmarken - Tilbage til rødderne
8November3.b27Britt SimonsenSøborg SkoleMini jagttegn
9November7.kl20StavnsholtskolenSAmmen i vildmarken - Tilbage til rødderne
9November3.a26Jørgen VestermannSøndersøskolenMini jagttegn
9November5.a25Dragan RisimovicBagsværd SkoleSmågnavere
10November3.b26Jørgen VestermannSøndersøskolenMini jagttegn
10November5.b25Dragan RisimovicBagsværd SkoleSmågnavere
11November3.c26Jørgen VestermannSøndersøskolenMini jagttegn
11November5.c25Dragan RisimovicBagsværd SkoleSmågnavere
12November6.f22Jannie WeimarGrønnemose SkoleSammen i vildmarken - Tilbage til rødderne
15November6.h23 Jannie WeimarGrønnemose SkoleSammen i vildmarken - Tilbage til rødderne
16November6.b21Rikke Nygård AndersenEnghavegård SkoleSammen i vildmarken - Tilbage til rødderne
16November6.a22Anders OstedLyngholmskolenSmågnavere
17November7.b15Louise VangMørkhøj SkoleSammen i vildmarken
17November6.b22Anders OstedLyngholmskolenSmågnavere
18November6.c22Anders OstedLyngholmskolenSmågnavere
19November6.g23Jannie WeimarGrønnemose SkoleSammen i vildmarken - Tilbage til rødderne
19November5.a21Gry HeinEnghavegård SkoleSmågnavere
22November2.a27Rosa Lindenhoff BjerregaardSolvangskolenBål og bålmad
22November1.a25TrineLindehøjskolenFørste besøg
23November5.b24Flemming BrønsEnghavegård SkoleSmågnavere
23November2.c27Rosa Lindenhoff BjerregaardSolvangskolenBål og bålmad
24November4.kl25IreneStavnsholtskolenEdderkoppe-teambuilding
24NovemberxxFiskebæk
25November5.d21Flemming BrønsEnghavegård SkoleSmågnavere
25November2.b27Rosa Lindenhoff BjerregaardSolvangskolenBål og bålmad
26November5.e10Mia FrantzenEnghavegård SkoleSmågnavere
26November7.a17Louise VangMørkhøj SkoleSammen i vildmarken
29November6.c19Rikke Nygård AndersenEnghavegård SkoleSammen i vildmarken - Tilbage til rødderne
30November1.b22Maria MikolajekGladsaxe SkoleFørste besøg
30November6.e9Claus ReinholdtEnghavegård SkoleSammen i vildmarken
1December5.c22Gry HeinEnghavegård SkoleSmågnavere
1Decembergrord 7-8 kl12Jan SonneBuddinge SkoleSammen i vildmarken
2December6.c25Bente StarupSolvangskolenSmågnavere
2December6.a20Rikke Nygård AndersenEnghavegård SkoleSammen i vildmarken - Tilbage til rødderne
3December2.a22Inaluk Hede PedersenBagsværd SkolePå jagt i vildnisset
3December3.kl23Anne-TrineSolvangskolenEdderkoppe-teambuilding
3December6.a25Bente StarupSolvangskolenSmågnavere
6December2.b24Inaluk Hede PedersenBagsværd SkolePå jagt i vildnisset
7December2.c24Inaluk Hede PedersenBagsværd SkolePå jagt i vildnisset
7December3.kl23Anne-TrineSolvangskolenEdderkoppe-teambuilding
7December2.a25Tina SchytteLindehøjskolenFørste besøg
8December2.d24Inaluk Hede PedersenBagsværd SkolePå jagt i vildnisset
8December3.kl23Anne-Trinesolvangskolen Edderkoppe-teambuilding
8December1.a22Anne Marie SkovBuddinge SkoleFørste besøg
9December5.kl19Herlev ByskoleSammen i vildmarken - Tilbage til rødderne
9December1.b27Kim ChristensenSolvangskolenPå jagt i vildnisset
9December1.b22Anne Marie SkovBuddinge SkoleFørste besøg
10DecemberxxFiskebæk
13December1.a26Kim ChristensenSolvangskolenPå jagt i vildnisset
14December2.a25Christian IngemannHerlev Byskole afd. elv.Første besøg
14DecemberADHDafd.0.-3. gr25Anne MervedSyvstjerneskolenFørste besøg
15DecemberADHDafd. 0-3.gr16Anne MervedSyvstjerneskolenFørste besøg
15December1.a22Maria MikolajekGladsaxe SkoleFørste besøg
16December2.b25Tina SchytteLindehøjskolenFørste besøg
16December1.c22Maria MikolajekGladsaxe SkoleFørste besøg
17December1.c22Anne Marie SkovBuddinge SkoleFørste besøg
20DecemberxxFiskebæk
21DecemberxxFiskebæk
22DecemberxxFiskebæk
23DecemberxxFiskebæk
24DecemberxxJULEAFTEN
31DecemberNYTÅRSAFTEN
1JanuarxxNYTÅRSDAG
3JanuarxxFiskebæk
4JanuarxxFiskebæk
5JanuarxxFiskebæk
6Januar1.x25Lise RasmussenStavnsholtskolenDyrespor
6Januar2.b25Mille GlantzBuddingeDyrespor
7Januar1.y25Lise RasmussenStavnsholtskolenDyrespor
7Januar0.a25Stine SchanzStengård SkoleFørste besøg
10Januar0.x25Susanne MerlanderSkovbrynet SkoleFørste besøg
11JanuarVilla8Kenneth HoppensachGl.HjortespringFørste besøg
11Januar0.b25Stine SchanzStengård SkoleFørste besøg
12Januar1. x23RikkeSyvstjerneskolenFugle for de mindste
12Januarindskol 27Regula StutzSkovbrynet SkoleFørste besøg
13JanuarGr 1 ( 0.-1.klasse)9Bo JacobsenLyngholmskolenDyrespor
13Januar2.c23Mille GlantzBuddinge Dyrespor
14Januar0.y25Susanne MelanderSkovbrynet SkoleFørste besøg
14januar0.c24Angelica MadsenLille Værløse SkoleFørste besøg
17Januar4.a17Anne-Mie JohansenLille Værløse skoleFugle
17Januar0.a23MartinaEnghavegård SkoleDyrespor
18Januar1.a26hanne hermansenStengård SkoleFørste besøg
18Januar0.c23MartinaEnghavegård SkoleDyrespor
19JanuarxxFiskebæk
20Januar1. y24RikkeSyvstjerneskolenFugle for de mindste
20Januar0.b23MartinaEnghavegård SkoleDyrespor
21Januar4.b20Anne-Mie JohansenLille Værløse skoleFugle
21JanuarBasis kl12Ulla Kjær2Solvangskolen Dyrespor
24JanuarxxFiskebæk
25Januar1.a22Anne Marie SkovBuddinge SkoleFugle for de mindste
25Januar1.b26hanne hermansenStengård SkoleFørste besøg
26Januar1. z26RikkeSyvstjerneskolenFugle for de mindste
26Januar3.a5Jesper MadsenGl.HjortespringDyrespor
27Januar1.b22Anne Marie SkovBuddinge SkoleFugle for de mindste
27Januar4.e20Camilla PoulsenKildegårdsskolen vestVi er åbne overfor aktiviteten
28Januar4.c20Anne-Mie JohansenLille Værløse skoleFugle
28Januar0.d23MartinaEnghavegård SkoleDyrespor
31Januar2.a27Britt SimonsenSøborg SkoleFørste besøg
31Januar4.d23Camilla PoulsenKildegårdskolen vestVi er fleksible ift. Aktiviteten
1Februar5.a25Herlev ByskoleNat løft
1Februar1.c22Anne Marie SkovBuddinge SkoleFugle for de mindste
2Februar5.b25Herlev ByskoleNat løft
2Februar3.a25Gitte DeltorpGrønnemose Skolemail sendt til Gitte
3Februar5.c25Herlev ByskoleNat løft
3Februar3.b25Gitte DeltorpGrønnemose Skolemail sendt til Gitte
4Februar5.d25Herlev ByskoleNat løft
4Februar2.b27Britt SimonsenSøborg SkoleFørste besøg
7Februar5.a25Tommy M SørensenLindehøjskolenNat løft
8Februar3.c25Gitte DeltorpGrønnemose Skolemail sendt til Gitte
8Februar2.c25Tommy M SørensenLindehøjskolenPå jagt i vildnisset
9Februar3.d25Gitte DeltorpGrønnemose Skolemail sendt til Gitte
9Februar5.c25Tommy M SørensenLindehøjskolenNat løft
10Februar2.a18Mathilde HammershøjLille Værløse SkoleDyrespor
10Februar5.d25Tommy M SørensenLindehøjskolenNat løft
11Februar2.b18Mathilde HammershøjLille Værløse SkoleDyrespor
11Februar2.a22Mille GlantzBuddingeDyrespor
14Februarxxvinterferie
15Februarxxvinterferie
16Februarxxvinterferie
17Februarxxvinterferie
18Februarxxvinterferie
21FebruarxxFiskebæk
22Februar6.A22Stine RasmussenHerlev Byskole afd ELVSkattejagt med GPS
22Februar1.a24Ida JørgensenSøndersøskolenFugle for de mindste
23Februar6.d24Maybritt LaisboKildegårdskolen vestSkattejagt med GPS
23Februar1.S7Nanna Rugh WrangelHareskov SkoleFørste besøg
24Februar6.e24Maybritt LaisboKildegårdskolen vestSkattejagt med GPS
24Februar1.c24Ida JørgensenSøndersøskolenFugle for de mindste
25Februar1. x23RikkeSyvstjerneskolenPå jagt i vildnisset
25Februar1.d24Ida JørgensenSøndersøskolenFugle for de mindste
28FebruarGr 3 ( 4.-6. klasse)6Bo JacobsenLyngholmskolenSkattejagt med GPS
28Februar1.c25René Ulka NørgaardHareskov skoleFørste besøg
1Marts1. y24RikkeSyvstjerneskolenPå jagt i vildnisset
1Marts1.a25René Ulka NørgaardHareskov skoleFørste besøg
2MartsxxFiskebæk
3MartsE.59SophieStavnsholtskolenSkattejagt med GPS
3Marts1.b25René Ulka NørgaardHareskov skoleFørste besøg
4Marts1.a26Maj-Brith AndersenBagsværd SkolePå jagt i vildnisset
4Marts4.b20Sara SchouMørkhøj SkoleBål og bålmad
7Marts1. z26RikkeSyvstjerneskolenPå jagt i vildnisset
8Marts1.e25Pia BornelandHerlev ByskoleFørste besøg
8Marts5.a24Mette HejnLille Værløse SkoleSkattejagt med GPS
9Marts4.A5Jesper MadsenGl.HjortespringFugle for de mindste
9Marts1.c26Maj-Brith AndersenBagsværd SkolePå jagt i vildnisset
10Marts5.b23Mette HejnLille Værløse SkoleSkattejagt med GPS
10Marts1.b24Tabita LarsenSøborg SkoleFugle for de mindste
11Marts2.a25Tina SchytteLindehøjskolenPå jagt i vildnisset
11Marts1.b24Ida JørgensenSøndersøskolenFugle for de mindste
14Marts5.b20Charlotte Fanini LindbergMørkhøj SkoleByg et Insekthotel
14Marts2.b25Tina SchytteLindehøjskolenPå jagt i vildnisset
15Marts1.a24Tabita LarsenSøborg SkoleFugle for de mindste
15Marts5.a24Charlotte Fanini LindbergMørkhøj SkoleByg et Insekthotel
16Marts1.b26Maj-Brith AndersenBagsværd SkolePå jagt i vildnisset
16Marts4.kl25TommyLindehøjskolenaftales
17Marts3.a21Anne Katrine JønssonEnghavegård SkoleByg et Insekthotel
17Marts4. kl25TommyLindehøjskolenaftales
18Marts3.b20Anne Katrine JønssonEnghavegård SkoleByg et Insekthotel
18Marts3.b23Anne EskildsenKildegårdskolenFugle
21Marts3.d23Anne Katrine JønssonEnghavegård SkoleByg et Insekthotel
22Marts3.c23Anne Katrine JønssonEnghavegård SkoleByg et Insekthotel
22MartsB.klassen6Githe EskildsenBakkeskolenFugle for de mindste
23Marts6.A22Toke Hansen og Louise VangMørkhøj SkoleSammen i vildmarken
23Marts4.x8Lene RomeykeGrønnemose Skole gr. OrdByg et Insekthotel
24Marts6.B22Toke Hansen og Louise VangMørkhøj SkoleSammen i vildmarken
24Marts3.b25Mette WåhlinHerlev ByskoleByg et Insekthotel
25Marts6.C20Toke Hansen og Louise VangMørkhøj SkoleSammen i vildmarken
25Marts4.a25Irene JakobsenStavnsholtskolenByg et Insekthotel
28Marts5.f18Carsten JensenKildegårdskolenByg et Insekthotel
29Marts4. kl25TommyLindehøjskolenaftales
29Marts5.e14Carsten JensenKildegårdskolenByg er insekthotel
30Marts4.a22Sasja/MortenLyngholmskolenBirdrace
30Marts4. kl25TommyLindehøjskolenaftales
31Marts4.b25Irene JakobsenStavnsholtskolenByg et Insekthotel
31Marts4.b22Tina/BoLyngholmskolenBirdrace
1April4.c24Jasamin/AllanLyngholmskolenBirdrace
1April4.c25Irene JakobsenStavnsholtskolenByg et Insekthotel
4April5.d21Carsten JensenKildegårdskolenByg et Insekthotel
5AprilxxFiskebæk
6AprilxxBIG BANG
7AprilxxBIG BANG
8AprilxxFiskebæk
11AprilxxSkolefri
12AprilxxSkolefri
13AprilxxSkolefri
14AprilxxSkærtorsdag
15AprilxxLangfredag
18Aprilxx1. påskedag
19April3.e25Christian IngemannHerlev Byskole afd. elv.Livet i dammen
19April7.i23Ole BennedsenKildegårdskolenTeambuilding
20April7.v22Mikkel ChristiansenKildegårdskolenTeambuilding
20April4. el 5 Kl25Patricia WintherHareskov SkoleAftales
21April1.b26Maj-Brith AndersenBagsværd SkoleLivet i dammen
21April4.b25Mette JohansenEnghavegård SkoleBirdrace
22April1.c26Maj-Brith AndersenBagsværd SkoleLivet i dammen
22April4.c25Mette JohansenEnghavegård SkoleBirdrace
25April4.d25Mette JohansenEnghavegård SkoleBirdrace
25April1.a26Maj-Brith AndersenBagsværd SkoleLivet i dammen
26AprilÅrskonf Naturvejlederne
27AprilÅrskonf Naturvejlederne
28AprilÅrskonf Naturvejlederne
29AprilÅrskonf Naturvejlederne
2Maj1.a20Jørgen BorupEnghavegård SkoleLivet i dammen
2Maj8.c24Hanne OlsenHareskov SkoleBiodiversitet
3Maj4.a25Mette JohansenEnghavegård SkoleBirdrace
3MajGr 2 ( 2.-4. klasse)8Bo JacobsenLyngholmskolenSmå dyr i skoven
4Maj3.A5Jesper MadsenGl.HjortespringLivet i dammen
4Maj789.x16Jonas KærlinGrønnemose SkoleTeambuilding
5Maj1.b20Jørgen BorupEnghavegård SkoleLivet i dammen
5Maj3.a27Britt SimonsenSøborg SkoleBål og bålmad
6Maj3.x0Kristian LarsenGrønnemose SkoleLivet i dammen
6Maj3.b27Britt SimonsenSøborg SkoleBål og bålmad
9MajB klassen6Githe EskildsenBakkeskolenLivet i dammen
9Maj6.y22Pernille DibbernSyvstjerneskolenFuresøens økologi I
10Maj1.a25TrineLindehøjskolenLivet i dammen
10Maj6.z22Pernille DibbernSyvstjerneskolenFuresøens økologi I
11Maj1.c20Jørgen BorupEnghavegård SkoleLivet i dammen
11Maj3.b26Sharmin RashidBagsværd SkoleSmå dyr i Skoven
11Maj7.f27Maria GørickeBuddinge SkoleTeambuilding
12Maj3.c26Sharmin RashidBegsværd SkoleSmå dyr i skoven
12Maj7.g24Maria GørickeBuddinge SkoleTeambuilding
12Maj1.d20Jørgen BorupEnghavegård SkoleLivet i dammen
13Majxxst. bededag
16MajxxFiskebæk
17Maj1.a19MikkelMørkhøj SkoleLivet i dammen
18Maj1.a26Kim ChristensenSolvangskolenLivet i dammen
18Maj6.kl100????????LindehøjskolenNat. Løft på kildegården
19Maj6.kl100???????LindehøjskolenNat. Løft på kildegården
19Maj1.b22MikkelMørkhøj SkoleLivet i dammen
20Maj1.b27Kim ChristensenSolvangskolenLivet i dammen 
20Maj8.Y24Mette FredensborgGladsaxe SkoleTeambuilding
23Maj3.a26Sharmin RashidBagsværd SkoleSmå dyr i skoven
23Maj6.z25Merete LundStengård SkoleFuresøens økologi I
24Maj7.c
22Andreas StrøyerSøndersøskolenFuresøens økologi I
24Maj6. kl100Herlev ByskoleNat. løft på Kildegården
25maj6. kl100Herlev ByskoleNat. løft på Kildegården
25Maj6.y26Elisabeth HolstStengård SkoleFuresøens økologi I
26MajxxKristi Himmelfartsdag
27MajxxSkolefri
30Maj7.a23Lisette Bording og Nick HansenSøndersøskolenFuresøens økologi I
31Maj3.d26Thomas Birk MortensenBagsværd SkoleSmå dyr i skoven
31Maj7.b16Henriette Vejby GrønnegaardSøndersøskolenFuresøens økologi I
1Juni6.y25Olga SadykovaLindehøjskolenKrebsdyrenes verden
1Juni1.a24Tabita LarsenSøborg SkoleBiodiversitet for de mindste
2Juni6.a27bjarne guhlebagsværd skoleKrebsdyrenes verden
2Juni1.b24Tabita LarsenSøborg SkoleBiodiversitet for de mindste
3Juni6.b27bjarne guhlebagsværd skoleKrebsdyrenes verden
3juni1.c22Janne LinderodHerlev ByskoleBiodiversitet for de mindste
6Junixx2. pinsedag
7juni5.e25Pia BornelandHerlev ByskoleBål og bålmad
7Juni6.c28bjarne guhlebagsværd skoleKrebsdyrenes verden
8Juni0.X25Susanne HesseldahlLillestjernenFørste besøg
8Juni6.kl100????????KildegårdskolenNat. Løft på kildegården
9Juni6.kl100???????KildegårdskolenNat. Løft på kildegården
9Juni0.Y25Susanne HesseldahlLillestjernenFørste besøg
10Juni4.a27Maria FrandsenStengård SkoleIntroduktion til Furesøen
13Juni1.a22Maria MikolajekGladsaxe SkoleBiodiversitet for de mindste
13Juni2.a28Berit EgholmLyngholmskolenSmå dyr i skoven
14Juni1.b22Maria MikolajekGladsaxe SkoleBiodiversitet for de mindste
14Juni4.b27Maria FrandsenStengård SkoleIntroduktion til Furesøen
15Juni2.b28Berit EgholmLyngholmskolenSmå dyr i skoven
15Juni4.A5Jesper MadsenGl.HjortespringBiodiversitet for de mindste
16JuniSTU Gladsaxe5Eva GøtzscheSkovbrynet Skole
16Juni1.c22Maria MikolajekGladsaxe SkoleBiodiversitet for de mindste
17Juni2.c20Tina EbbesenHerlev ByskoleBiodiversitet for de mindste
20juni6.a25Pia BornelandHerlev ByskoleBål og bålmad
20juni3.a21Marlene BackMørkhøj SkoleIntroduktion til Furesøen
21Juni2.d21Tina EbbesenHerlev ByskoleBiodiversitet for de mindste
22JunixxFiskebæk
23JunixxFiskebæk
24JunixxSidste skoledag
27JunixxSommerferie