Kalender for shelters og bålplads

Hvis ikke andet er anført gælder den bookede periode grundet covid-19 fra kl. 14. på ankomstdagen til kl. 9 på afrejsedagen (Toiletter dog 08.30).

Adgang til toiletterne på naturskolen er fra kl. 14 på ankomstdagen til kl. 08.30 på afrejsedagen, hvor de skal være rengjorte og klar til eleverne der kommer på dagsbesøg.

Under corona-krisen, vil vi gerne bede gæster i shelterne om at udvise særlig hensyn til hinanden og områdets øvrige gæster.

 Har du allerede en reservation af shelterpladsen i Fiskebækregi, er det pt. desværre ikke muligt at få adgang til andet end naturskolebygningens toiletter grundet krav til rengøring og
skurvognen med køleskab.

2020

August

7. – 8. august: Overnatning, U19 FCN fra kl. 15 (Kasper)
8.-9. august: Fiskebæk internt (STM)
11. august – Arrangement Skovgården (Kaj)
14.-15. august: Naturlejrskole, 3.c, Bagsværd skole (Rumle M)
15.-16. august: Naturlejrskole, Stengård Skole, 3. kl. (Morten R)
17.-18. august: Naturlejrskole, Bagsværd Skole 5. kl. (Nikolaj N)
18.-19. august: Naturlejrskole, Kildegårdskolen, 6.e (Laila J)
19.-20. august: Naturlejrskole, Søborg Skole, 7. årgang (Jeanette S)
20.-21. august: Naturlejrskole, Enghavegård Skole, 9. kl. (Anne M B)
21.-22. august: Naturlejrskole, Bagsværd Skole, 6.d, (Tina H)
22.-23. august: Naturlejrskole, 8.a (STM)
24.-26. august: Naturlejrskole, Hareskov Skole, 8.y, (Tina R)
26.-27. august: Naturlejrskole, Søborg Skole, 9.c, (Natasja D)
27.-28. august: Naturlejrskole, Gladsaxe Skole, 6.b, (Pia H)
28.-29. august: Naturlejrskole, Herlev Byskole Afd. Elv, 4.a (Susanne D S)
29.-30 august: Naturlejrskole, reserveret

September

1.-2. september: Naturlejrskole, Hareskov Skole, 8.z (Charlotte og Hanne)
3.-4. september: Naturlejrskole, Hareskov Skole, 3.a (Christina N)
4.-5. september: Naturlejrskole, Hareskov Skole, 3.c, (Mathilde M M)
5.-6. september: Naturlejrskole, Solvangskolen, 5. kl. (AMR)
11.-14. september: NATURENS DAG: Åbent Hus på Naturskolen d. 13. september
19.-20. september: Naturlejrskole, Stengård Skole, 1.b, (Caroline A)

Oktober

24. oktober: Dagsarrangement DN-Furesø (Hanne J)

November

11. november: Brugerrådsmøde Naturstyrelsen 14.30-17 (K S)
14. november: Mammut-march 2020

December
11. – Dagsarrangement DN – Furesø (Hanne)

 

2021

Maj

7.-8. maj Naturlejrskole, Solvangskolen, 7.c (Susanne B A)
21.-22. maj Naturlejrskole, Herlev Byskole, afd Elv.,5A, (Stine V R)
22.-23. maj Naturlejrskole, Herlev Byskole, 3.e (Lisbet S)
27.-28. maj Naturlejrskole, Bagsværd Skole, 5. kl, (Nikolaj N)
28.-29. maj Naturlejrskole, Herlev Byskole, 5.e (Stig P)
29.-30. maj Naturlejrskole, Stengård Skole 0.b, (Malene H)

Juni

3. – 4. juni Naturlejrskole, Hareskov Skole 5.a (Lone H)
4.-5. juni: Naturlejrskole, Herlev Byskole Afd. Elv, 4.a, (Susanne D S)
11.-12. juni: Naturlejrskole, Elverhøj Skole, 5.B, (Bettina S)
12.-13. juni: Naturlejrskole, Stengård Skole, 3. klasse, (Morten R)
18.-19. juni: Naturlejrskole, Vadgård Skole, 6.c, (Mie V)
19.-20. juni Naturlejrskole, Stengård Skole, 3.b (Sofie K)
23.-24. juni Naturlejrskole, Søborg Skole, 7. årgang, (Jeanette S)

Listen er opdateret d. 10. august 2020
Mvh. Fiskebæk Naturskole

Leave a Reply